Кирил Петков прибра майка си от Канада

0

Майката на Кирил Петков си е дошла от Канада в България преди седмица, твърди „Ретро“.

 Венета Петкова, която от десетки години е емигрант и през 2021-ва година се пенсионира в канадската държава, се прибрала, за да празнува рождения си ден в родината. У дома я посрещнал нейният единствен син, с когото по време на последната му предизборна кампания имаше слухове че са се отдалечили, защото тя не го подкрепи с личното си присъствие. Майката на бившия премиер се настанила в триетажна луксозна къща в центъра на София, която по всяка вероятност е част от семейните имоти на родителите му.

Внушителната сграда не е собственост по документи на лидера на ПП, който живее под наем, без да плаща такъв, с жена си и децата им на пъпа на София на ул. „Шишман“ в апартамент на баща си.

 Българското ежедневие на Венета е далеч от това на обикновените пенсионери у нас. По цял ден майката на Петков обикаля безгрижно като аристократка картини галерии, музей, елитни заведения в столицата, да се развлича. Във Фейсбук профила си споделя снимки от есенните пейзажи в Софийския център. Рождения си ден тя отбелязва подобаващо в тесен семеен кръг. От тържеството липсва единствено най-голямата й внучка Ванеса, кръстена на нея, която остана да живее в Ню Йорк, след като това лято се дипломира като инженер

Миналата година Венета също празнува в България, а тогава снаха й Линда я изненада с диетична торта от нейното сладкарница.

Венета дълги години е работила като шеф на клон на библиотека в градчето Виктория, провинция Британска Колумбия в Канада. Заради високото заплащане и стажа в чужбина успява да вземе и голяма пенсия от над 2000 лв. Родителите на Кирил отдавна живеят разделени. Той и татко му се връщат от Канада у нас още през 2007 година но, Венета не стяга куфарите с тях и взела решение да продължи да живее като емигрант в чужбина. И след края на стажа си пловдивчанката не се прибира в родната си страна, макар и синът й да застава начело на държавата.

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.

Този уебсайт използва бисквитки за да подобри вашето пребиваване на него. Приемам Научете повече